Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  BELYSNING / Ljusstakar & kandelabrar / Ljusstakar 6364503



*

nr 636 4503


Ljusstakar

Ett par, nysilver, Dufva, höjd: 18


Utrop:

300 kr

Såld:

350 kr

Sista tid för bud online:

måndag 26 april 2010
kl 17:12:15


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
23/4 20:49:28 1      250 kr
24/4 21:25:54 2      200 kr
26/4 15:28:33 3      300 kr
26/4 17:07:19 4      Vinnande bud


  • Läs mer...
Nysilver
Legering av koppar, mässing och nickel. Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS. Nysilver kan även vara ett begrepp för när tex bestick är pläterade med silver i ytan och har billigare metaller i stommen.
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: dufva ljusstakar ljusstake nysilver pläter
  • 6587 Ã„ggkoppar
    ett par, sterlingsilver, 1960, CG Hallberg, Gust. ..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    12 jan kl 20:40
  • 6701 Appliquer
    ett par, "Törne", Ikeas 1700-talsserie, 1990-tal. ..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    12 jan kl 19:49
  • 6702 Appliquer
    ett par, "Törne", Ikeas 1700-talsserie, 1990-tal. ..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    12 jan kl 20:02
  • 6714 Elljusstake
    Elflugan. Längd: 32 cm. Höjd: 39,5 cm
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    12 jan kl 18:07
  • 6311 Golvljusstakar
    2 st, mässing. Höjd: 78-98cm
    Aktuellt bud: 600 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    12 jan kl 19:00
  • 6386 Lampetter
    Ett par. Höjd: 41,5 cm
    Aktuellt bud: 450 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    12 jan kl 20:40




Ladda ner broschyr